FAQ

  1. Co je to „komplexní podnikový informační systém“(systém ERP)?
  2. Jaký je rozdíl mezi Ekonomickým software-m, ERP systémem a podnikovým informačním systémem?
  3. Co je to CRM Software?
  4. Jak mi pomůže Software Centrum vybrat nejlepší řešení?
  5. Co znamená konkurenční uživatel?
  6. Dokážu odpovědět na všechny otázky, i když nejsem technicky zdatný?
  7. Pokud chci zadat specifické technické požadavky na systém, jak to mám provést?
  8. Kolik je poskytovatelù ERP a CRM software-u v České republice?
  9. Kolik stojí ERP systém?
  10. Jaká je běžná doba implementace ERP systému?01. Co je to „komplexní podnikový informační systém“(systém ERP)?

ERP systém integruje různé datové zdroje a procesy ve firmě do jednoho komplexního systému. Běžný ERP systém je složen z různých součástí software-u a hardware-u, které jsou integrované. Základním kamenem většiny ERP systému je unifikovaná databáze, ve které jsou uloženy informace pro jednotlivé moduly systému. V ERP systému jsou k dispozici informace ze všech oblastí podniku (např. finančního řízení, procesy zásobovací, výrobní a distribuční logistiky, prodeje a řízení lidských zdrojů) a dávají managementu podniku možnost v reálném čase reagovat na aktuální dění i budoucí vývoj.

02. Jaký je rozdíl mezi Ekonomickým software-m, ERP systémem a podnikovým informačním systémem?

Srdcem ekonomického software-u je většinou účetnický program, který může být propojen s jednoduchým řešením, např. pro sklady nebo vztahy se zákazníky..

Co se týče ERP a komplexního podnikového informačního systému, v zásadě se jedná pouze o různou terminologii užívanou pro jednu a tu samou věc. ERP je standardní výraz používaný ve světě, zatímco Podnikový informační systém je spíše zaveden v našich zemích. Bavíme se již o plně integrovaném systému zodpovídajícímu definici výše a schopnému pokrýt všechny oblasti ve firmě, které jsou plně integrované.

03.Co je to CRM Software?

CRM (Customer Relationship Management) je systém, jež podporuje řízení vztahů se zákazníky. V dnešní době je to klíčový nástroj pro organizace všech velikostí, kromě jiného také kvůli trendu změny orientace z produktů na zákazníky. Podle zaměření konkrétní společnosti CRM podporuje funkce jako prodej, marketing, služby zákazníkům, školení, profesionální rozvoj, rozvoj lidských zdrojů, kompenzaci atd.

04.Jak mi pomůže Software Centrum vybrat nejlepší řešení?

Software Centrum je nezávislý web, který Vám pomůže se zorientovat na trhu s ERP v České republice, kde v průběhu několika minut získáte přehled o desítkách systémů. Po tom, co krok za krokem v připraveném formuláři zaškrtnete Vaše požadavky, získáte krátký seznam systémů, které Vašim požadavkům vyhovují nejlépe. Formulář obsahuje všechny důležité otázky, na které si musíte odpovědět předtím, než začnete se selekcí.

05. Co znamená konkurenční uživatel?

Jsou dva základní způsoby prodeje licencí pro uživatele ERP nebo CRM řešení. Buďto se tyto licence prodávají přímo pro již zmíněné uživatele, což znamená možnost vytvoření několika různých loginů resp. přihlašovacích jmen v systému. Anebo jsou licence vázány na konkurenční uživatele. Tento druhý způsob je běžnější a jeho výhodou je maximální množství současně pracujících uživatelů v systému, přičemž může být na určitý počet licencí vytvořen libovolný počet uživatelských jmen. Nikdy však nemůže v systému pracovat najednou více uživatelů než je daný počet licencí.

06. Dokážu odpovědět na všechny otázky, i když nejsem technicky zdatný?

ERP systém je sice software, avšak požadavky na něj vyplývají hlavně z oblasti, ve které organizace působí, činnosti, kterou se zabývá, a z několika dalších klíčových charakteristik. Každý se všeobecným přehledem o fungování firmy dokáže zodpovědět otázky v připraveném formuláři.

07. Pokud chci zadat specifické technické požadavky na systém, jak to mám provést?

Pokud máte specifické nároky na databázi, hardware, software-ovou platformu nebo jiné požadavky technického charakteru, můžete využít technickou sekci formuláře, která Vás provede těmito kroky.

08. Kolik je poskytovatelů ERP a CRM software-u v České republice?

Při posledním průzkumu ke dni 18.5.2008 udával tento počet více než sto poskytovatelů.

09. Kolik stojí ERP systém?

Cena ERP systému závisí primárně od množství uživatelů a jeho funkcionality. Cena za licenci pro jednoho uživatele se pohybuje řádově v několika deseti tisících korunách. K ceně za licenci je navíc potřeba připočítat poplatek za implementaci systému.

10. Jaká je běžná doba implementace ERP systému?

V závislosti od velikosti organizace, počtu uživatelů a požadované funkcionality se tato doba může pohybovat od několika týdnů až do několika měsíců. Pro středně velkou firmu je typická doba implementace komplexního ERP řešení 3 až 6 měsíců.

Nenašli jste odpověď na Vaši otázku? Kontaktujte nás.